VeloCamp - zaříkávání Slunce.


26.dubna - 28.dubna 2002


Startovní číslo musel mít každý účastník Po loňském PekloCampu, kde byla taková zima a vlhko, že i pivo hřálo jsme se i letos rozhodli zúčastnit jarního srazu příznivců časopisu Velo. Jeli jsme ve čtyřech. Michal Šindelář, moje píšící maličkost a Radek s Tůčou.

Místo konání bylo posunuto oproti loňsku jenom o několik kilometrů dále do kempu Zvůle blízko Kunžaku v České Kanadě. Většina z nás už tuhle oblast docela dobře zná, protože jsme měli v okolí již několik oddílových akcí. Počet účastníků byl zvětšen z původních 150 na 250 a bylo opravdu znát, že z loňského komorního setkání se stává masovka.

Sobotní ráno. Jsme oblečení jak v zimě. Ubytování bylo rozděleno do dvou kempů vzdálených od sebe necelý kilometr. V jedné části se podávala jídla a v druhé zase rožnilo prase a byla hospoda. Strategicky jsme bydleli v té části s hospodou. Někdy se nevědělo, kde přesně bude probíhat ta která část programu. Jinak chatičky byly docela pohodlné, každá s vlastní kuchyňkou a lednicí.

Předpověď nebyla moc příznivá, a tak jsme s sebou měli dostatek oblečení, abychom odolali i loňským krutým podmínkám. Už večer se dalo do pořádného deště a pršet přestalo až ráno. Při pohledu na vytopenou hospodu, všudypřítomné bláto a zubama jektajícího Michala, když vykoukl z chatky, mě napadlo, že historie se opakuje. Nicméně už nepršelo, a tak i mě donutili obléci se do zimního vybavení jako při první zimní vyjížďce a nasednout na kolo. Už předem jsme se rozhodli, že pojedeme jenom kratší trasu, a že si jí možná ještě zkrátíme se skupinou kolem Zvířete a Siskaře.

Kola hezky do chatičky i s blátem. Na startu v druhé části kempu je už pořádný nával. Spousty bikerů se vydávají na dlouhou trať. Vidíme i redakci Vela, která se očividně nechystá na kolo, protože ještě chytá dech po včerejší panákové smršti. V 10:15 se dáme do pohybu na kratší vyjížďku, která má měřit asi 60km. Máme s sebou mít několik vůdců různé výkonnosti. Viděl jsem však jenom jednoho a po průjezdu Českým Rudolcem po 10 kilometrech nás je už asi jenom 15. Bláta je sice hodně, ale k promočení to nestačí. Kolo v takovém terénu vůbec nejede, a tak mě už po dvaceti kilometrech bolí nohy. Míjíme Slavonice a projíždíme Starým Městem.

Na nejznámějším místě oblasti, Landštejně, se opět potkáváme se Siskařem, který rozumně opustil skupinu chrtů a dojel sem po vlastní ose. Chceme tady obědvat, ale v jedné restauraci se jako obvykle koná svatba a Holubník má zavřeno. Chrti pokračují bez oběda a my vytváříme vlastní skupinu Hospoda. Nikdo ovšem netuší, že do hospody to bude ještě hodně daleko. Volíme žlutou značku a jedeme po ní až do Hospříze. Teprve tam, po 60 kilometrech a ve tři odpoledne nacházíme restauraci s teplým jídlem. Porce jsou skvělé, Regent jako obvykle nepoživatelný. Zpět do Kunžaku vede pěkná červená a okolo páté hodiny jsme v chatičce. Na tachometru bylo skoro přesně 80km.

Pepa si to dává. Musíš si věřit! Večer je na programu exhibice a škola trialu Pepy Dresslera. Pepa se o dvě hodinky opozdil a zdůvodnil to slovy: "Byl jsem si zase po dlouhý době vyzkoušet zazávodit a jsem vyhrál jsem mistra republiky, tak jsem se zdržel na vyhlášení." V jeho podání vypadá všechno hrozně jednoduše. Prostě se nesmíš bát a říct si, že to dáš. A je to. Skákal tam po velkých balvanech v lese a přitom vysvětloval, jak to dělá. Docela poučné. Zatím ale trénujeme jenom tu rovnováhu. Po exhibici přišla na řadu skupina Atlantic v jídelně, ale my jsme dali přednost pečenému praseti a Budvaru za 10,- Kč.

V neděli bylo o poznání lépe a o 10 stupňů tepleji. Přesto jsme vyjeli v dlouhém dresu a s vestičkou. V úmyslu bylo projet si okolí, najet maximálně 40km, dát si dobrý oběd a do tří hodin se vrátit do kempu. Jeli jsme z počátku opačně než v sobotu. Dojeli jsme do Jindřichova Hradce a pak do té samé osvědčené restaurace. Tentokrát jsme seděli venku, někteří i do půl těla. Zpátky rychle po silnici, abychom stihli předávání chatiček.

Odjíždíme kolem čtvrté hodiny s pocitem, že to byl příjemně strávený víkend. Na jednu stranu se z VeloCampu stala trochu masová záležitost, na druhou ale zase v podstatě zajištěné ubytování s polopenzí, kde člověk nemusí nutně absolvovat předepsaný program.

Autor: Pavel

Akce roku 2002

Lyžařské závody

Risoul

Dětský zimní tábor

La Norma

Velikonoce

VeloCamp

Uni of Speed

Malevil CUP

MTBO Teplice

Král Šumavy

Jehlanka Cup

Bike Adventure

Lago di Garda

Duatlon

Vánoce a Silvestr

Akce roku 2003

Akce roku 2004

 

NAVRCHOLU.cz