SFINX - otevření nové prodejny


4. března 2002


Zdá se, že v poslední době se s novými obchody s koly roztrhl pytel. Sfinx však není jen prodejna součástek, horských a silničních kol. Je to také stavba vlastních kol v typickém designu z materiálů od italského Columbusu. Je to také tým bikerů, kteří se na soutěžním poli jistě neztratí (myslím, že se máme letos na co těšit, a že o nich ještě uslyšíme). O tom ,že Roman Pavlík stavění rámů rozumí, se můžete přesvědčit právě v nové prodejně, kde jsou vidět jak silniční tak horská kola z jeho produkce. Je zde však k vidění i dráhařský speciál, nebo ocelový Sfinx s vidlicí Headshok.

Dnes se konalo slavnostní otevření. O tom, že bylo na úrovni, svědčí i bohaté pohoštění a sličné hostesky. A to se na našem trhu pohybují mnohem větší firmy, které se na podobné zahájení nezmůžou. Jak je vidět, kdo umí, ten umí. Na zahájení se také objevili někteří z bikerů, kteří budou v barvách Sfinx startovat v letošní sezóně, a již snovali plány na prestižní závody. Byli zde samozřejmě také zástupci medií a dále spousta dalších, pro které kolo není jen hromada šrotu ve sklepě. Všem přišlo jistě vhod výborné pohoštění - šampus, pizza, espreso,.....

Roman Pavlík se tedy věnuje také zakázkové stavbě rámů. Staví pouze z oceli a to od Columbusu. Pro jeho kola je charakteristická krom výborného zpracování hlavně barva, která se prostě musí vidět na vlastní oči. Kola mají kratší zadní stavbu s ohledem na výbornou stoupavost. Stavba rámu probíhá podle individuálních požadavků, osobní přístup k zákazníkovi je ostatně cítit u Sfinxe na každém kroku.

V obchodě samozřejmě nejsou jen kola Sfinx, jsou zde samozřejmě další speciality, které k pořádnému kolu patří: kvalitní nářadí PARK TOOL, špičkové náboje a dráty DT SWISS, slušivé oblečení KALAS, kvalitní bovdeny a lanka JAGWIRE, či kola SCOTT, FUJI a mnoho dalšího.

Takže se rozhodně přijďte podívat. Prodejna se nachází v Kateřinské 22. Budete jistě příjemně překvapeni, málokde si můžete na prodejně dát pravé italské espreso.

A drby na závěr: Zatímco někteří z bikerů co budou jezdit za Sfinx se přiznali, že nemají skoro nic najeto a že tréninkový plán jim asi už přišel na mail, někteří jezdí dost a dost a vypadá to, že minimálně obhájí svoje loňské úspěchy. Zkušený mechanik se pozná podle toho, že dokonale ovládá svojí techniku a tak si může dovolit sjet nějaké ty schody (vedou k prodejně). Avšak jen opravdu zkušený mechanik si však může dovolit sjet ty schody v autě.

MIG

Více informací : www.sfinxbic.cz
Více fotek: Stránka jednoho z fotografů akce

 

SFINX - otevreni prodejny

Jak se testuje pro Velo

 

NAVRCHOLU.cz